Tek Teker (Unicycle) Dersleri

22 Eylül’de Çadır Stüdyo'da Tek Teker (Unicycle) derslerimiz başlıyor. Salı günleri 19:00-20:30 saatlerinde haftada tek gün ders yapacağımız bir sınıf açıyoruz. Dersler Tek Teker’e (unicycle) ilgi duyan her seviyeden katılımcıya açıktır. Derse katılmak için kendi tek tekerinizin olmasına gerek yoktur, stüdyomuzda ders içinde kullanabileceğiniz tek tekerler verilmektedir.

Ders başlangıç tarihi: 22 Eylül - 19:00
Eğitimin aylık ücreti: 300 TL
Kontenjan: 4 kişi

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Çalışma sırasında giymek için rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

cadirstudyo@gmail.com

 


Tek Teker Hakkında
Tek bir bisiklet tekerleğine bağlı pedallar ve tekerleğin üzerindeki seleden oluşan bu taşıt, 1800'lü yılların sonlarında icat edilmiştir. Klasik bir sirk disiplini olmasının yanı sıra günümüzde dağ, uzun yol, sokak, freestyle, engelli yarış, basket, hokey gibi çok çeşitli disiplinlerde ve yarışmalarda karşımıza çıkmaktadır.

Eğitim Hakkında
Yer ısınmaları, denge/koordinasyon ve inme/düşme çalışmaları ile başlayan eğitim ilk haftalarda bir yerden destek alarak tek tekerin üzerine çıkma, üzerinde dengede kalma, ufak hareketlerle hareket etme çalışmalarını, daha sonraki haftalarda desteksiz üzerine çıkma, ileri/geri gitme ve dönüş hareketlerini, ileri seviyelerde ise zıplama, bir engelin üstünden atlama, merdiven inme vb. teknik çalışmaları içermektedir. Ayrıca kişiye ve ihtiyaca göre teknikler aktarılmaktadır.

Eğitmen Hakkında
Erol Yılmaz 2006-2009 yılları arasında top/lobut/diabolo jonglörlük teknikleri ve tek teker(unicycle) üzerine yoğunlaştı. 2010 yılı itibariyle özellikle sirk üzerine çalışan farklı ekiplerle birlikte işler üretti. Tan Sağtürk Akademi (2012-2015) ve Empathy Art School’da (2015-2017) juggling Drama eğitmenliği yaptı. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2010 yılında başladığı çalışma ve antrenmanlarını Çadır Stüdyo’da devam ettirmektedir.