tribal.jpg

Çadır Stüdyo’da Tribal Fusion Oryantal dersleri  yeniden başlıyor.

Bu dönem başlangıç seviyesi için Pazartesi günleri 20.30 22.00 ve orta seviye için Çarşamba günleri 20.30 22.00 de ders yapacağımız her biri 7 kişi ile sınırlı iki sınıf açıyoruz. 

Ders başlangıç tarihi:
Başlangıç seviyesi dersleri - 26 Temmuz Pazartesi
Orta seviye dersleri - 10 Ağustos Çarşamba


Aylık ders ücreti: 300 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 

cadirstudyo@gmail.com

Çalışmalara gelirken yanınızda rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

Eğitim hakkında:
Bugün Amerika başta olmak üzere bütün dünyada oldukça yaygın olan Tribal Oryantal her yaştan insanın öğrenebileceği, temeli öğrenildikten sonra kişinin kendi müzik zevkine göre bağımsız tarzını yaratabileceği sınırlaması olmayan bir dans türüdür.
Tribal Fusion Oryantal akımının temeli Carolena Nericcio'nun 1974 yılında Masha Archer'dan oryantal dersleri alarak klasik oryantali Amerikan Kabaresi ile sentezlemesi sonucunda ortaya çıkan American Tribal Style (ATS) ile atılmıştır. Daha sonra Rachel Brice, Zoe Jakes, Mardi Love gibi kendi tarzlarını oluşturmuş dansçılar sayesinde gelişerek gittikçe hip hop, flamenko, tango, jazz, popping gibi diğer dans türleriyle hem müzik hem kostüm bakımından harmanlanıp son derece zengin bir dans türü haline gelmiştir.

Eğitmen hakkında:
2007 yılından bu yana poi ve contact juggling’le uğraşan Aslı Bircan, Poi Art ve Kabile Alternatif Performans Topluluğu gibi sirk üzerine çalışan farklı ekiplerde yer almıştır. 2014 yılında başladığı Tribal Fusion Oryantal ve kostüm çalışmaları ile antrenmanlarına Çadır Stüdyo’da devam etmektedir.