tap dance yeni-Recovered.jpg

Yeni Başlayanlar ve Orta Seviye için Yaz Dersleri kapsamında Tap Dansı!
 

Ders başlangıç tarihi: 1 Temmuz 2021

Çadır Stüdyo’da Tap Dansı derslerinin yaz dönemi başlıyor. Bu dönem haftada tek gün ders yapacağımız her biri 8 kişi ile sınırlı 2 sınıfımız var: Dersler 12 yaş üstü olması şartıyla dans geçmişi şartı aranmaksızın herkese açıktır.

Perşembe 18:30-20:00 (Grup 1 - Genel Seviye)
Perşembe 20:00-21:30 (Grup 2 - Orta Seviye)

Aylık derse katılım ücreti (4 ders) : 300 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

-Gelirken yanınızda varsa tap ayakkabılarınızı, aksi takdirde bileklerinizi açıkta bırakan düz, sert tabanlı bir ayakkabıyla gelmenizi öneririz.

irmak.kuyumcu@hotmail.com
-05354038868

Ders içeriği Hakkında

_______________________________________

Haziran - Temmuz - Ağustos ayları- Yaz Dersleri (8 hafta)

Genel Seviye : Eğer hiçbir tap dans veya dans deneyiminiz yok ise, dersi denemek istiyorsanız, tap dansını merak ediyorsanız veya bir süre tap dansı yaptıysanız ancak bilgilerinizi tazelemek ve temelinizi güçlendirmek istiyorsanız bu seviyeye katılabilirsiniz. 

 

Orta Seviye: Herhangi bir süre tap dansı geçmişiniz varsa ve adımların isimlerine aşina iseniz ve de kendinizi daha yoğun bir program dahilinde geliştirmek istiyorsanız, bu sınıfa katılabilirsiniz. (Seviyeler arasında geçişe eğitmen ile önceden konuşarak ve de sınıfta yer olması koşulu ile değişiklik yapabilirsiniz)

________________________________________

Eylül - Haziran arası - Kış Dönemleri (16 Hafta)

*Seviyeler 2 dönemden ve her dönem 16 haftayı kapsayacak bir programdan oluşmaktadır. Bazı dersler, video ve mailler ile desteklenmektedir)

Başlangıç sınıfı
Temel tap adımları, adımların çeşitli birlikteliklerini, temel paddle & roll, time step'ler ve ünlü koreografilerden bölümler, ritm okuma, teknik egzersizler içeren ısınmalar, kaymalar ve dönüşler gibi daha büyük hareketlerin yanısıra temel klasik koreografiler anlatılmaktadır.

(Bu sınıfa katılım ve devam için ayakkabı şartı aranmamaktadır. İsteyenlere tap dansı ayakkabılarının temini ile ilgili bilgi ve adres paylaşımı yapabiliriz.)

Orta seviye sınıfı
42nd Street, Bs Chorus, Anything Goes, Chair Dance, Cute gibi ünlü tap dansı koreografileri ağırlıklı tutulup, karmaşık paddle & roll egzersizleri, Rudiment'lar, uzun ve yüksek tempo danslar için kondisyon geliştirme, kısaca jumps olarak bilinen biraz daha ileri seviye figürlere hazırlık ve kompleks ritmler ile doğaçlama egzersizleri yanı sıra hızlanma ve tonalite tekniklerini içermekte olup, dönem sonunda 7 adet klasik ve 7 adet modern koreografi ve de doğaçlama teknikleri üzerine çalışmalar yapmak planlanmaktadır. 

İleri Seviye Sınıfı
Bu sınıfta özellikle duyum ve yaratıma ağırlık verilmektedir.
Derslerde, ritmik kondisyon ve kardiyo egzersizleri, kompleks adım bütünlemeleri, farklı ritm ve uç tempolarda çalışmalar, (caz, swing standartları ve etnik ritimlar dışında poliritmik ve cümlesel ritim çalışmaları da dahil edilmektedir), daha derin bir tap dağarcığı, kombinasyonlar ve farklı tap dans çeşitleri (vaudeville, swing, jazz, irish, soft shoe, lindy...) gösterilmektedir.

(Bu sınıfa katılım sağlamak için en az 3 yıllık düzenli tap dansı geçmişi ve eğitmen ile doğrudan iletişime geçilmesi gerekmektedir.)

________________________________________


Tap Dansı hakkında

Tap dansı, vücudu bir enstrüman olarak kullanarak ritm yaratmaya dayanan afrika kabile dansları kökenli olmasının yanı sıra İspanyol Flamenko dansı, İngiliz clog ve irlanda jig danslarından da esinlenmeleri bünyesinde barındırmaktadır. 19. Yüzyılda ortaya çıkan bu dans, adını yere vurma sırasında çıkan "tap" sesinden alır. Genellikle ayakların yere hızlıca vurulması ve alkış tutulması benzeri ritmik sesler oluşturmanın yanı sıra, dansçının kendi yarattığı ritm içinde hareket ettiği bir danstır.


Eğitmen hakkında

Irmak Kuyumcu 2006 yılından bu yana jonglörlük üzerinde çalışmakta ve bu teknikler üzerine dersler vermektedir. Müzik, ses tasarımı ve ritm ile jonglörlük disiplinlerini birleştirecek projeler üzerine çalışmaktadır.

2009 yılından bu yana ilgilendiği tap dansı ile ilgili farklı teknikler içeren atölyelere katılmıştır. 2016 yılında Dok sirk kumpanyasının kurucularından olmuş, 2013 senesinde çalışmaya başladığı Çadır Stüdyo ekibiyle birlikte eğitim ve antrenmanlarına devam etmektedir.
Önceki yıllarda verdiği atölye çalışmalarının yanı sıra 2016 yılından itibaren düzenli olarak tap dansı dersleri vermektedir ve 2 senedir yapılan Tap-In-Ist dans festivalinin ana organizatörüdür.

Açık Sahne III
Açık Sahne III

press to zoom
Tap Dance Saati
Tap Dance Saati

press to zoom
Tap Dance Saati
Tap Dance Saati

press to zoom
Açık Sahne III
Açık Sahne III

press to zoom
1/8