Stage Fight - Sahne Dövüşü

 

Sahne dövüşü; sahne üzerinde veya kamera önünde fiziksel dövüş illüzyonu yaratmak için geliştirilmiş bir tekniktir. Sahne dövüşünde herhangi bir silah olmaksızın, performansçının güvenliği esas alınarak çeşitli tokat, yumruk, tekme, itme, düşme ve düşürme teknikleri uygulanabilir.

Çalışma bu teknikleri öğretirken, performansçının mekan ve mesafe farkındalığını, fiziksel iletişimini, zamanlamasını, ritim duygusunu, duruşunu ve partner çalışmasını geliştirmeyi hedefler.

Çalışma süresince; tokat, yumruk, tekme atma-alma, saçtan sürükleme, yere-duvara vurma, takla ve farklı düşüşler denenecektir.

Çalışmanın sonunda ikili veya daha kalabalık gruplar halinde kısa dövüş sahneleri hazırlanıp sergilenebilir.
Çalışma, ilgi duyan bütün katılımcılara açıktır.

Atölye tek gün katılım ücreti: 100tl

İki günlük katılım ücreti : 200tl

Sorularınız için:

e-mail: emres27@hotmail.com

Telefon: 05059757026

Kayıt ve iletişim için: 

cadirstudyo@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

 

 


Eğitmen hakkında:
Emre Yıldızlar


1989 doğumlu Emre Yıldızlar, Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda 6 sene boyunca oyunculuk yaptı. Mezun olduktan sonra Jacques Lecoq pedagojisini öğrenmek amacıyla Ecole Internationale de Theatre Lassaad'a girdi ve bu okuldan mezun olan ilk Türk öğrenci oldu. Okul döneminde Lassaad Saidi, Norman Taylor, Luc de Witt gibi tanınmış sanatçılarla çalışma fırsatı buldu. Bedensel Tiyatro, Ses, Akrobasi, Ritim, Hareket ve Doğaçlama, Maske Oyunculuğu, Tragedya, Commedia dell’Arte, Pantomim, Bufon, Clown Eğitimi üzerine kapsamlı eğitimler aldı. Blenard Azizaj ile Deep and Chaotic, Ben Fury ile Break- boxing and trap atölyesine katıldı. 

Lassaad'dan mezun olduktan sonra kurucuları arasında yer aldığı Compagnie Vadé ile çoksesli şarkılardan oluşan “Bestiaire Musical” gösterisini Fransa’da ve Belçika’da sahnelediler. Halen çalışmaya devam ettiği Compagnie du Paon’un ilk gösterisi “Hayali”, Mélissa Guex ile birlikte kurucusu, oyuncusu ve yönetmeni olduğu ekibin ilk özgün dans-tiyatrosu gösterisi oldu. “Hayali” Brüksel’de prömiyer yaptıktan sonra, İstanbul’da, Athens Fringe Festival’de ve Akropoditi Dance Festival’de sahnelendi. İkili, aynı zamanda bu festivallerde workshop eğitimleri verdi. Girit’te farklı ülkelerden gelen 8 dansçının katıldığı bir sanatçı rezidansını yönetti ve rezidans sonunda bir performans sergilendi. İstanbul’da bulunan Sarı Sandalye ekibinin de üyesi olan Emre Yıldızlar şu an İstanbul’da sinema ve tiyatro oyunculuğunun yanı sıra Lecoq pedagojisi üzerine eğitimler vermeye devam ediyor.