-powTheNoise
-chase the haze
Scroll down for English

Müzik eşliğinde gerçekleşen doğaçlama dans/sirk performansı. Etkinlik; ağırlıklı olarak noise, glitch, groove ve elektroakustik tarzlarında üretilen ses dünyaları ile improvize performansların birleşimi olarak düşünülebilir. Eser, performansçıların birbirlerinin dinamiklerini izleme, dinleme ve yanıtlaması üzerine kurulu olarak ortaya çıkacaktır. 

Bu performans, saklı kalan/algılanamayanları keşfetmek için derinleşirken, tahmin edilemeyenle uyum yakalama üzerine bir denemedir. Serbestliktir, öngörülemeyendir, alışkın olunmayandır, etkileşimdir, bazense kaybolmaktır.
Etkinlik tüm beden performansçılarının katılımına açıktır. Akış esnasında bazı yönlendirmeler ortaya çıkabileceğinden, katılmak isteyenlerin etkinlik öncesi iletişime geçmesini rica ederiz.

Performans süresi : 60 - 90 dk.

Doğaçlama Müzik
Uğur Akagündüz - Canlı Elektronikler
Melih Sarıgöl - Canlı Elektronikler

Bulut Yıldırım - Bas gitar

Improvised music and dance/circus performance. The event can be thought as a combination of improvised dance performances and the interactive music world which contain more noise, glitch, experimental sound production, groove, electroacoustic definitions. The piece will be shaped with the interaction of performers; based on observing, listening and reacting to each other. 

This performance is an experiment about finding harmony within the unexpected; following the dream of discovering the hidden and the unperceived. It’s the freedom, the unforeseen, the unconventional, the people in communication and many times just "getting lost”. 

Performance length 60-90 mins.

Improvised music by:
Uğur Akagündüz - Electronics
Melih Sarıgöl - Electronics

Bass Guitar - Bulut Yıldırım