YOĞUN "EL DURUŞLARI" ATÖLYESİ - 8-9 Nisan 2017

Hayatını el duruşları ve sirk sanatları üzerine adamış, dünya çapında performanslarına devam eden meksikalı sirk performansçısı Nicolás Montes de Oca, dans ve hareket ile birleştirerek geliştirdiği “El duruşları atölyesi” ile ilk kez İstanbul’da. 

8 Nisan (Cumartesi) ve 9 Nisan (Pazar) günü 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecek 2 günlük atölye, seviye farkı gözetmeksizin, el duruşları üzerine çalışanlar kadar, bu alanda deneyimi olmayan ancak bedeni üzerine çalışan herkese açıktır. 

Atölye içeriği: 
1. Gün
-El duruşları üzerine fiziksel ve teknik hazırlık. (Bu anlatım, farklı el duruşları teknikleri ile nasıl daha hızlı ve etkili sonuçlar alınabileceğinin kıyaslamalı bir anlatımını içermektedir.) 
-Tek başına yapılan el duruşu antrenmanları öncesi uygulanması gereken ve esnekliği arttıran aktif bir programla ısınma, 
-Denge biçimleri hakkında taktikler veren omuz, göğüs ve kalça için egzersizler içeren, merkez düzeltme çalışmaları. 

2. Gün:
-Omuz, göğüs ve kalça için denge biçimleri hakkında taktikler veren egzersizler içeren, merkez düzeltme çalışmalarına devam etme, 
-Dayanıklılığı ve gücü arttıran ve vücut duruşunu ayarlamayı sağlayacak bir program oluşturma, 
-Merkez güçlendirme programına giriş yapma, 
-Daha hızlı teknik sonuçlar alınabilecek partnerli antrenmanlar için çeşitli spot etme teknikleri, 
-Tek kol üzerinde el duruşu antrenmanı (ileri seviye öğrenciler için) hazırlama ve programlama 

Eğitmen hakkında: 
Nicolás Montes de oca, hayatını el duruşları ve sirk sanatları üzerine adamış profesyonel bir sirk performansçıdır. Dünya çapında performanslar vermesini sağlayan dans ve hareket ile birleştirdiği eşsiz teknik ile el duruşları üzerine kendine özgü disiplinini geliştirdi. Çin'de BJIAS (Pekin, International Arts School) ve Şangay Sirk Okulu, Belçika'da ise ESAC (Ecole supérieure des arts du Cirque) ile aldığı profesyonel eğitim sayesinde, uzun yıllar kendini geliştirerek tek başına edindiği becerileri yeni bir boyuta taşıdı. "Franco Dragone" ve "Les 7 doigts de la main" gibi pek çok prestijli topluluk ile çalışmakta ve kendi disiplininde uzmanlaşmaya devam ederek, el duruşları metodlarını öğretmeye, paylaşmaya devam etmektedir. 


-Atölyeye katılım 12 kişiyle sınırlıdır. 
-Şehir dışından gelecek katılımcılar 8 ve 9 Nisan gecesi stüdyomuzda konaklayabilirler.
-Atölyeye katılım bedeli iki gün için 250 TL’dir.
-Sınırlı sayıda yer olduğu için telefon veya mail aracılığıyla kayıt yaptırılması gerekmektedir.


INTENSIVE HANDBALANCING WORKSHOP 

1st day 
Physical and technical preparation for handstands. This will include an extended explanation on various handstand techniques and their differences to achieve faster and more effective results. Also there will be a complete active program for warming up before individual handstand training as an introduction to increasing flexibility. Correct core alignments including strategies for balance formation exercises for the shoulders, chest and hips.

 
2nd day 
A continuation on correct core alignments, including strategies for balance formation exercises for the shoulders, chest and hips. Programming for adjusting posture and increasing resistance and strength. Introduction to a core strength program. Various spotting techniques for partner training to achieve faster technical results. Preparation and programming for one arm handstand training (for more advanced students).

About the artist
Nicolás Montes de oca is a professional circus performer who has dedicated his life to hand balancing and the circus arts. He has developed his own unique style in the discipline of handbalancing, fusing it with dance and movement which has taken him performing all across the world. He spent many years of self-development with hand balancing and then took his skills to new levels receiving professional tuition at BJIAS (Beijing international arts school) and Shanghai Circus School in China and ESAC (Ecole Superior du Arts du Cirque) in Belgium. He has performed for many prestigious companies such as Franco Dragone and Les 7 doigts de la main. While continuing to master his own practice, he has continued to share his knowledge and teach handstand method.

-The workshop is happening on the 8th-9th of April, between 14.00-17.30.
-The workshop is limited with 12 participants.
-Participants coming outside of İstanbul are welcome to stay in Çadır studio on the nights of 7th and 8th April.
-2 days participation fee is 250 TL.
-As the workshop is limited with 12 people, the participants must make registeration via email/ phone numbers below .