KAMP 1 
MASKELENMİŞ OYUNCULUK 

“Her şey bir maskedir ve her şey hareket eder.” 
Maske, eski çağlardan bu yana, yüzü gizleyerek, bedeni, gündelik rutininin dışında hareket ettirmek için kullanılmıştır. Tüm ritüellerde maske,boya,kostüm ve aksesuarlar,kişiyi gündelik görünümünden çıkarıp, odağı bedene yönelten, böylelikle hareketi büyüterek güçlü bir ifadeye ulaşılmasını sağlayan bir araç olarak kullanılmaktadır. Maske, doğası gereği hareketle ve oyunla birlikte var olmak zorundadır. Maske yoksa oyun, oyun yoksa maske de yoktur…
Tiyatral maskeler ise, oyuncuyu, dinamik, uyanık ve duyarlı bir beden kullanımına mecbur kılar. Maskeyle gizlenen yüzü, oyuncunun özgür ve atak bedenine ulaşabilmesi ve maskenin gerekleri doğrultusunda bedeninde tutması gereken formu ve bu formun getirdiği hissi, tekrarlanabilir bir şekilde, her seferinde aynı enerji ve tavırla yeniden uzamda var edebilmesi için bir keşfe çıkarır. Oyuncu, artık materyal olarak maskeye ihtiyaç duymadan da her tür formu bedeninde taşıyabilir ve kendi oyun alanını yaratabilir.

Kullanılacak Maskeler:
Nötr Maske (Donato Sartori)
Larva Maskeler* 
İfadeli Tam Maskeler* 
Yarım Maskeler*
Eğitim, maske ve fiziksel tiyatro üzerine çalışmak isteyen amatör, profesyonel oyuncular ve oyuncu adayları için uygundur. 

*Maskeler: Ezgi Keskin

Süre: 14-15-16-17 Temmuz 12:00-17:00 
Ücret: 250 tl.
Kayıt için; cadirstudyo@gmail.com
Atölyeyle ilgili sorular için; ezgikeskin@gmail.com
***Her iki kampa da katılmak isteyenler için ücret 400 tl.

--------------------------------------------------------------------------------

KAMP 2
DÜNYANIN EN KÜÇÜK MASKESİ; KIRMIZI BURUN 

“Akıl sınırlıdır, aptallık sınırsız.” A.Einstein
Jacques Lecoq’un fiziksel tiyatro pedagojisi temel alınarak gerçekleşecek sanatsal ve kişisel bir süreç: Palyaço (clown)
Palyaço, seyirciyle doğrudan iletişim kuran, performans sırasında gelişebilecek her türlü olayı oyuna dönüştürebilen, dünyayı bir çocuk naifliğiyle keşfeden-algılayan-karşılık veren, sahne üstünde başarısızlıklarıyla ve yetişkin akla dil çıkaran bir aptallıkla var olan bir fiziksel tiyatro türüdür. Kırmızı burun, Jacque Lecoq’un fiziksel tiyatro pedagojisinin son durağıdır ve dünyadaki en küçük maskedir. Katılımcı bu maske aracılığıyla kendi fiziksel ve duygusal dünyasında bir yolculuğa çıkar. Kendi bedeninin hareket analizini yapar ve hareketin taşıdığı/getirdiği temaları oyuna dönüştürmenin ve bunu sürdürebilmenin yollarını arar. 
Çalışmanın sonunda, her katılımcı kendi palyaço karakterini oluşturacağı gibi, bedeninin sınırları ve “sınırsızlıkları” üzerine çalışarak, kendi kişisel oyunculuk araştırmasına katkı sağlayacak malzemeler toplayacak ve an odaklı oyun hazzını keşfedecektir.

Eğitim, palyaço ve fiziksel tiyatro üzerine çalışmak isteyen amatör, profesyonel oyuncular ve oyuncu adayları için uygundur.

Süre: 26-27-28-29 Temmuz 15:00-20:00 
Ücret: 250 tl. 
Kayıt için; cadirstudyo@gmail.com
Atölyeyle ilgili sorular için; ezgikeskin@gmail.com
***Her iki kampa da katılmak isteyenler için ücret 400 tl.

Eğitmen hakkında;
Ezgi Keskin, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Sanat Dalı ve İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji programlarını bitirdikten sonra İtalya’da Scuola Internazionale di Creaziona Teatrale Helikos’ta fiziksel tiyatro üzerine eğitim aldı. Atelier Mask Movement Theatre'da Matteo Destro ile maske oyunculuğu ve yapımı üzerine çalıştı. Clown, bouffon ve grotesk üzerine çalışmalar yaptı. 11. Uluslararası Polonya Mim Festivali kapsamında Warsaw Mime Center eğitim programına katıldı. İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Türkiye’de çeşitli gösteriler ve sokak performanslarında yer aldı. Deneme Sahnesi, Kabare Dev Aynası, Sarıyer Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Adam, Studio Oyuncuları, Oyunhane, Mimdepo, YaDa Tiyatro, Kadıköy Tiyatro Oyuncuları Topluluğu, Proje Difüzyon, Tiyatro Irish Mafia, Tiyatro Seva Dil, Mimdepo, Dok Sirk Kumpanyası ve Palyaço Modern’de oyuncu, eğitmen, yönetmen, asistan ve teknik ekip olarak çeşitli görevler aldı. Çalışmalarına Dok Sirk Kumpanyası, Seva Dil ve Hareketten Oyuna ile devam ediyor.