Little Garden Sirk Kumpanyası (Andrea Fantauzzi /Fabrizio Solinas)

 

“Little Garden” / 19.05 Saturday / 20:00

 

“Little Garden” aynı ismi taşıyan kumpanyanın ilk oyunu. Yaratımına konuk sanatçı programında da  devam edilecek olan oyunun ilk sunumu 19 Mayıs Cumartesi akşamı izleyiciyle buluşacak.

“Yaşamın kutsanması. Ev yapımı şeylere bir övgü. Hayalgücünü tetikleyen bir buluş, yenilik. Bu müthiş coşkunluğu izlemek, en az soyut bir tabloya bakmak kadar dikkat gerektiriyor. İzleyicinin buyruğu doğrultusunda dönüşebilen bir hayvanla ilk karşılaşma. Savunma mekanizmaları, çiftleşme dansları gibi içgüdüsel hayvan davranışlarının altını çizen bir sahne duruşu... Tıpkı çiftleşmek için hayatı pahasına akıntının tersine yüzen bir somon balığı gibi; bu yaratık, seyircinin bakışları altında hayatını ortaya koyarak kendisi için bir eş bulmak üzere sahneye çıkıyor. Bu tehlikeli yol, onu olgunlaştırdığı kadar büyütecektir de.” 

 

 

Company Little Garden (Andrea Fantauzzi /Solinas)

“Little Garden” / 19.05 Saturday / 20:00

 

The show is a triumph of life. A tribute to things homemade. An innovation that stimulates the imaginations of each individual. It is totally jubilant and requires the same attention whilst watching as you would use while regarding an abstract painting. The encounter with an animal capable of mutating under the will of the public. To highlight instinctive animal behaviour such as defence mechanisms and courtship displays. Like a salmon swimming up stream to mate, risking his life, this creature goes on stage to search and choose a companion in any way possible all whilst surviving the publics watching eyes. This perilous path will make it grow as well as mature.