Çadır Stüdyo 11 Mart Cumartesi günü saat 15:00'de, Kızlar Atakta projesiyle Alternatif Yaşam Derneği (AYDER)’i ağırlıyor.


2015 yılında genç kızları güçlendirme hedefiyle başlayan proje ile Türkiye’nin farklı şehrinden sosyal dezavantajlı genç kızlar, deneyimledikleri açık hava eğitim programıyla kendilerine özgü yeteneklerini keşfediyorlar, ne kadar güçlü olduklarını fark ederek sosyal hayatlarında neler başarabileceklerini görüyorlar.

“Kızlar Atakta” ergenlik dönemindeki genç kızları güçlendirme projesi 12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini arttırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıktı. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedef olarak belirlendi.

 

Özellikle ergenlik döneminin zorlu geçişinde kaybedilme riski ortaya çıkan; açıklık, özgüven, benlik duygusu gibi kişisel özelliklerin güçlenmesini sağlayan programın içeriği her bir genç kızın kendini keşfetmesine ve gerçekleştirmesine yardımcı olacak şekilde kurgulandı.

 

Ayrıca eğitim programı kapsamında “iletişim sanattır”, “kimim ben”, “gelecek ağacı” isimlerinde üçer saatten oluşan üç farklı modül projeye özel geliştirilmiş ve uygulanmıştır. Doğada çadır konaklamalı gerçekleştirilen proje, sosyal ve profesyonel hayatlarında deneyimli, rol model olarak katılımcı genç kızlara katkı sağlayan 100’den fazla gönüllü kadın tarafından da desteklenmiştir.

Proje ve Program Hakkında Projenin Uygulama Mekanı: Düşler Akademisi Kaş / Antalya
Proje sahibi: Alternatif Yaşam Derneği
kizlaratakta.org  

ayder.org.tr 

duslerakademisi-kas.org

Etkinlik ücretsizdir.