karıncayiyen_kopya.jpg

Bir Karıncayiyen Hikayesi


Yazan ve Oynayan: Merve Arslan
10 Mart Pazar 12.00

Yerin üç kat altında kendine izole ve konformist bir ev kuran karıncayiyen, yaşadığı ormanda karınca yuvalarını dibine kadar yiyebilmek için her daim pusudadır, her defasında milyonlarca karıncayı içine çeker, o kadar fazla yemiştir ki günü geldiğinde ormanda bir tane bile karınca kalmamıştır.
Ormandaki tüm karıncalar birleşip karıncayiyene bir oyun oynamak isterler ve onu kendi toplandıkları Kardaron vadisine davet ederler. Karıncayiyenin uzun zamandır çıkmadığı evinden sonra orman yolculuğu onu bambaşka dünyalara sürükleyecektir.

*Oyun süresi 30 dk olup, sonrasında 20 dakika da karton rulolar yardımıyla mini bir atölye çalışması yapılacaktır.
*Kapı açılış: 11:30
*Yaş aralığı dolayısıyla, çocukların oyunu velileriyle beraber izlemeleri gerekmektedir.
*Bilet fiyatı (tek fiyat) 25 TL'dir ve katılımcıların cadirstudyo@gmail.com’dan isim, soyad, telefon numarası ve katılımcı çocuk/yetişkin sayısını belirten bir mail aracılığıyla rezervasyon gerekmektedir.

Merve Arslan 22 Aralık 1988’de Diyarbakır’da doğdu. İlköğretime Erzincan’da başladı, Ankara’da devam etti. Ortaöğretim ve liseyi Ankara’da tamamladı. 2008 yılında Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü, Dramatik Yazarlık anasanat dalını kazandı. Öğreniminin ikinci senesinde okulda reji projesi kapsamında sunduğu ‘’Merdiven’’ adındaki kendi yazdığı oyun sahnelenme imkanı buldu.

 

Okuduğu yıllarda çizgi film senaristliği yaptı. 2013 senesinde DTCF Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Oytad (Oyun ve Tiyatro Akademisi)’da drama, kukla ve mask üzerine eğitim gördü. Okullarda drama eğitmenliği yaptı. 2015 yılının sonlarında katıldığı atölye çalışmalarının beraberinde, Jacques Lecoq pedagojisinden hareketle fiziksel tiyatro çalışmalarına başladı. 2016 yılında faaliyete başlayan Fiziksel Tiyatro çalışmalarını hedef alan Ankara’da bir sanat atölyesi olan ‘Yol Atölye’nin kurulumunda yer aldı.


Yol Atölye Oyuncuları ile birlikte ‘Seslerin Masalı’ adlı çocuk oyununu yazdı, performe etti ve müziklerini yaptı. Yazdığı tek kişilik ‘Karıncayiyen’ adlı oyunu Yol Atölye’de faaliyete geçirdi. ‘Doğumgünü’ isimli iki kişilik bir Clown performans oyunu yazdı ve Yol Atölye’de performansını gerçekleştirdi. 2017 Haziran ayında
Kophenang Commedia School Eğitmenlerinden John Finbarr Ryan ve Petra Föhrenbach’dan Fiziksel Tiyatro’da Maske Oyunculuğu üzerine eğitim aldı.


Şimdilerde metin yazarlığı yapmakta ve Yol Atölye’de Fiziksel Tiyatro üzerine araştırmalarını sürdürmektedir.