jonglörlük 4. sezon yeni.jpg

Jonglörlük Dersleri

 

6 Temmuz'da Çadır Stüdyo'da jonglörlük derslerimiz yeniden başlıyor. Salı günleri 18:30-19:30 saatlerinde haftada tek gün ders yapacağımız bir sınıf açıyoruz. Dersler jonglörlüğe ilgi duyan her seviyeden katılımcıya açıktır.

Ders başlangıç tarihi: 6 Temmuz - 18:00
Eğitimin aylık ücreti: 400 TL
Kontenjan: 10 kişi


Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Çalışma sırasında giymek için rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.
cadirstudyo@gmail.com

Jonglörlük Hakkında
Jonglörlük, farklı sayılardaki objeleri, bir ya da birden fazla el ile aynı anda manipüle edebilme becerisidir. Jonglörlük çalışmaları, odaklanmayı, koordinasyonu, refleksi, zamanlamayı, ritmi ve dengeyi geliştirmektedir.

Eğitim Hakkında
Bu eğitim, top jonglörlüğünü temel alırken, lobut, halka ve diabolo gibi diğer jonglörlük malzemeleri ile de desteklenmektedir. Her bir objenin kendine has bir formu ve hareketi olması sebebiyle, ilk hafta bu objeler tanıtılmakta ve üzerine kısa çalışmalar yapılmaktadır. İkinci hafta itibariyle top jonglörlüğü üzerine yoğunlaşarak, teknik jonglörlük kurallarına bağlı kalan egzersiz ve oyunlar üzerinden siteswap (jonglörlüğün dili/matematiği); beden atış/tutuşları, yeni hareket arayışı ve doğaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmaların temelinde katılımcıların; dikkat, konsantrasyon, odaklanma vb. düşünme yeteneklerine yoğunlaşmasına yardımcı olarak, denge, refleks, hız ve zamanlama gibi psikomotor becerilerini geliştirmesi ve hareket alanlarında özgürleşmesi hedeflenmektedir.

Eğitmen Hakkında

Jonglörlüğe 2006 yılında hobi olarak başladı ve 2010 yılından beri de profesyonel olarak bir çok sirk sanatları ekibi ile çeşitli projeler içerisinde yer aldı. 8 yıllık deneyimi neticesinde 2014 yılı itibariyle Jonglörlük ve Tek Teker üzerine eğitimler vermeye başladı. Bu eğitimlerini, Tan Sağtürk Akademi, Empathy Art School, Denizatı Koleji, Acıbadem Cimnastik Klübü gibi özel okullarda ve bir çok devlet okulunda gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra, bir çok şirketin özel etkinliklerinde, festivallerde ve özel projelerde her yaştan insana eğitim verdi. Şu anda Moodist Psikiyatri Hastanesinde, tedavi gören hastalara yönelik özel olarak projelendirilmiş jonglörlük eğitimlerini yönetmektedir. 2015 yılında Çadır Sirk Stüdyo'sunun ve 2016 yılında da DOK Sirk Kumpanya'sının kurucularından biri oldu. Antrenmanlarına ve eğitimlerine Çadır Sirk Stüdyo'sunda devam ederken, DOK Sirk Kumpanyası ile birlikte de gösterilerini sergilemeye ve yeni projeler üretmeye devam etmektedir.