Jonglörlük Dersleri

 

21 Eylül'de Çadır Stüdyo'da jonglörlük derslerimiz başlıyor. Salı günleri 21.00-22.30 saatlerinde haftada tek gün ders yapacağımız bir sınıf açıyoruz. Dersler jonglörlüğe ilgi duyan her seviyeden katılımcıya açıktır.

Ders başlangıç tarihi: 22 Eylül - 21:00
Eğitimin aylık ücreti: 250 TL
Kontenjan: 8 kişi


Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Çalışma sırasında giymek için rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.
cadirstudyo@gmail.com

Jonglörlük Hakkında
Jonglörlük, farklı sayılardaki objeleri, bir ya da birden fazla el ile aynı anda manipüle edebilme becerisidir. Jonglörlük çalışmaları, odaklanmayı, koordinasyonu, refleksi, zamanlamayı, ritmi ve dengeyi geliştirmektedir.

Eğitim Hakkında
Bu eğitim, top jonglörlüğünü temel alırken, lobut, halka ve diabolo gibi diğer jonglörlük malzemeleri ile de desteklenmektedir. Her bir objenin kendine has bir formu ve hareketi olması sebebiyle, ilk hafta bu objeler tanıtılmakta ve üzerine kısa çalışmalar yapılmaktadır. İkinci hafta itibariyle top jonglörlüğü üzerine yoğunlaşarak, teknik jonglörlük kurallarına bağlı kalan egzersiz ve oyunlar üzerinden siteswap (jonglörlüğün dili/matematiği); beden atış/tutuşları, yeni hareket arayışı ve doğaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Çalışmaların temelinde katılımcıların denge ve ritm duygusunun gelişmesi ve hareket alanlarında özgürleşmesi hedeflenmektedir.

Eğitmen Hakkında
Erol Yılmaz 2006-2009 yılları arasında top/ lobut/ diabolo jonglörlük teknikleri ve tek teker (unicycle) üzerine yoğunlaştı. 2010 yılı itibariyle özellikle sirk üzerine çalışan farklı ekiplerle birlikte işler üretti. Tan Sağtürk Akademi (2012-2015) ve Empathy Art School’da (2015-2017) juggling Drama eğitmenliği yaptı. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2010 yılında başladığı çalışma ve antrenmanlarını Çadır Stüdyo’da devam ettirmektedir.