Çadır Stüdyo’da Mart ayında Jazz Dans dersleri başlıyor.


Başlangıç seviyesi için Cuma günleri 18.30-20.00 saatlerinde haftada tek gün ders yapacağımız bir sınıf açıyoruz. Dersler jazz dansa ilgi duyan her seviyeden katılımcıya açıktır.

Ders başlangıç tarihi: 10 Mart 18.30

Eğitimin aylık ücreti: 200 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden kayıt yaptırılması gerekmektedir.

cadirstudyo@gmail.com

Eğitim hakkında
Caz dansı, klasik bale temelli genellikle müzikallerde, broadway show ve filmlerinde kullanılan dans tekniklerinin öne çıktığı bir dans türüdür. Modern dans gibi, klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak geliştirilmiştir. 

Klasik bale çalışmalarını temel alan ders programı, hızlı hareket serilerinin yanı sıra koordinasyon, güç, temel dans teknik (jump, turn, spin vb.), nefes kontrolü, duruş, esneklik ve hareket farkındalığı çalışmalarını da içermektedir. Hareketi analiz ederek doğru noktalardan hareketin nasıl destekleneceğini anlatırken, hareket dağarcığı geliştikçe kısa koreografilere geçilecektir.


Eğitmen Hakkında
DJamel FELLOUHE 1997’den beri İstanbul’da yaşayan Fransız dansçı, koreograf, eğitmen. 1983/1987 yılları arasında Nice’de Gianin Loringett ile jazz ve tap dansı, Marchandou ile klasik teknik, Francoise Verdie ile modern teknik çalıştı.

Mireille Marchandou (Roland Petit – 1983)
Marc Du Bouyet (Opera de Paris – 1986)
Matt Mattax ( Le Jazz) ( Fransa – 1986)
Raffael Reyes (Cuba – 1989)