"Titreşimler boyutundaki şifalı yolculuğumuz!"

23 Mart Cuma akşamı 18:00-20:00 saatleri arasında Deniz Soyarslan'ın uygulayacağı "Gong Banyosu Meditasyonu" için Çadır'da buluşuyoruz. 

*Katılım ücreti: 50 TL
*Katılımcı sayısı sınırlı olduğu için cadirstudyo@gmail.com'dan kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

 Gong Banyosu, Meditasyonu nedir?
Gong banyosu, ses ile şifa tekniğinidir. Enstrumanlar arasında en geniş frekans asahip olan Gong, Tibet çanakları, Koshi çanları, Shuruti Box ve insan sesi gibi farklı enstrumanlar, her seferinde, yalnızca o ana ait şekilde çalınarak, bu çok rahatlatıcı ses yolculuğunu oluşturular.


Gong banyosuna katılmak isteyen katılımcılardan herhangi bir meditasyon, yoga yada ses terapisi deneyimi beklenmemektedir. Katılımcılar rahat ettikleri bir dinlenme pozisyonunda bu deneyimin tadını çıkarırlar.


Katılımcıların kısa zamanda derin gevşeme haline düştükleri bu ses yolculuğunda, fiziksel, duygusal ve ruhsal bedenimiz ses dalgaları ile yıkanarak ihtiyacımız olan şifa için arınacaktır. 


Evrende herşey titreşim halindedir, bu titreşimlerin sadece bir kısmını, bazen ses, ışık yada enerji olarak algılarız. Bu titreşimler denizinde herşey ile etkileşim halinde varoluruz. Kişi, optimal frekansındayken (titreşim sıklığınıdayken), sistemi en sağlıklı şekilde işler. Mutluluk ve memnuniyet içindedir.

Hayatlarımızın yoğun temposu, modern hayatın getirdiği ve maruz kaldığımız farklı frekanslar, topraktan kopuk şekilde yaşamak gibi sıralanabilecek farklı etkenler, titreşimsel dengesizliklere yol açabilir. İç harmonimiz bozulur, bu da ruhsal ve fiziksel sağlığımızı kaybetmemize neden olabilir.

Gongun geniş ses ve frekans aralığı ve diğer enstrumanlardan çıkan saf frekanslar sayesinde, ideal frekansımıza uyumlanarak, sağlığımıza geri kavuşabiliriz. Ses titreşimlerine bedeninizi bırakmayı istemek ve kendinizi açmak, bu deneyimin daha etkili olmasına yardımcı olacaktır.
 


Katılmayı düşünenler için dikkate alınması gereken bilgiler:
Seans esnasında beden derin bir gevşeme haline geçeceği için vücut ısısı düşecektir. Bu yüzden katılımcıların yanında, üzerlerini örtebilecekleri bir battaniye getirmelerini tavsiye ederim. Bedeni sıkmayan,rahat edilebilecek kıyafetler, katılımcının deneyiminin daha etkili olmasına destek olacaktır.

Daha etkili bir deneyim için lütfen seansa saatinde gelmeye çalışın. Bu süre sizin mekana yerleşmeniz ve sakinleşmeniz için gereklidir .
Gong Banyosu başladıktan sonra içeriye girmek mümkün olmayacaktır.

Daha fazla bilgi için:
Deniz Soyarslan (Gong Banyosu uygulayıcısı) ile iletişime geçebilirsiniz.

denizsoyarslan@yahoo.com

www.denizsoyarslan.comUygulayıcı Hakkında

Deniz Soyarslan, 1977 ‘de İstanbul’da doğdu, Bilkent Üniversitesinde Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. Sualtı arkeolojisi üzerine uzmanlaştı. 2002 yılında hayallerini gerçekleştirme arzusu ile içindeki sese kulak vererek İngiltere’de bir sirk okuluna girdi. Hava akrobasisi üzerine eğitim aldı ve sirk sanatçısı olarak çalışmaya başladı.


Beden, hareket, duygusal ve sanatsal ifade konularındaki merakı sayesinde çok farklı eğitimlere katıldı. 2009 yılında bu arayışlarına cevap veren Skinner Releasing Tekniğini keşfetti. Kişisel dans performanslarında ve yaşamında bir eşlikçi olarak halen bu teknikle çalışmakta. Somatik bir dans ve hareket tekniği olan SRT ,2013’de ses dalgalarının iyileştirici yolunu fark etmesine sebep oldu. Ses ve frekanslar üzerinde araştırmalar ve çalışmalar yapmaya başladı.


Kendi sesinin şifalandırıcı yolunda, 2014’de ilk defa gong ile tanıştı. 2015’de, İspanya’da, Don Conreaux ‘dan Gong Master eğitimi aldı. 2016’da , Tony Nec tarafından, Sound Healing Academy, birinci aşama ses ile şifa sertifasını aldı. 2015 -2018 arası Kefas Berlin ile ses kullanımı üzerine çalıştı, ve Kefas’ın Türkiye’de ki eğitimlerini organize etti. 2017 de, “SRT" 1-15 Başlangıç Dersleri sertifikalı eğitmeni oldu ve artık hayatını değiştirmiş olan bu tekniği öğreterek, paylaşmaya başladı.


Halen Don Conreaux ile Gong ve ses terapileri üzerine çalışmakta.
Skinner Releasing Tekniği , kendi sesi ve gong çalma tekniklerini , dans ile birleştirerek, Avusturalya’lı sanatçı Julia Adzuki ile birlikte İsveç’de projeler yapmakta.


2015’den beri yurtiçi ve yurtdışında ki, festivallerde, otellerde ve yoga stüdyolarında Gong, kendi sesi ve diğer enstrumanlar ile ses banyoları vermekte. Ayrıca Gong çalmayı öğrenmek isteyenler için özel dersler verirken, Kasım 2017’de başladığı, kişisel projesi 'Toprağa Çalıyorum’ için, Türkiye'nin farklı bölgelerine ve yerşekillerine, enstrümanları ile yolculuklarını sürdürmektedir