Esnek Akrobasi Eğitimleri

 

Ekim ayından itibaren Çadır Stüdyo’da Esnek Akrobasi (Contortion) eğitimleri verilmektedir. Başlangıç-orta seviye için Cuma akşamları 20.30 - 22.30 saatlerinde ders yapılmaktadır. Sınıf 12 kişi ile sınırlıdır.
 

Ders başlangıç tarihi: 20 Ekim Cuma
Ders ücreti: Aylık 200 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir. 
Çalışmalara gelirken yanınızda rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

 

*2 aylık bir eğitim programı ile başlatacağımız bu dersi, katılımcıların talebi doğrultusunda sonraki aylar için yeniden planlayarak uzatabiliriz.

Ayrıntılı bilgi, sorularınız ve kayıt işlemleri için:
tansukayacik@gmail.com
adresine mail atabilirsiniz.

Eğitim hakkında:

Program bedenin hareket aralığını genişletmek ve kaslarımızın etkinlik derecesini artırmak için uygulanan tekniklere ilaveten, bu teknikleri çeşitli denge pozları ve akrobatik hareketlerle birleştirerek kullanabilmek üzerinedir. 
Eğitim; aktif, pasif, dinamik ve statik esneme uygulamalarının yanı sıra ritmik cimnastik, bale, pilates disiplinleri temel alınarak hazırlanmıştır. Belli bir beden disiplinine sahip olan (dansçı, akrobat, sporcu, yogi/yogini vb.) ya da olmayan ve bedenini daha aktif kullanmak isteyen tüm katılımcıların kendi seviyelerinde çalışabilmesine imkan sağlar. 
Ön-yan bacak açıları, köprü benzeri hareketlerin düzeltilmesi ve çalışma tekniklerini içeren program; beden disiplinine sahip olup çizgi ve duruş konusunda gelişme, spor esnasında sakatlanma riskini minimuma indirme, kaslarını/eklemlerini kuvvetlendirme ve etkinlik derecesini yükseltme, daha önce spor yapmış, tekrar kondisyon-esneklik kazanma ve teknik öğrenmeyi hedefleyen tüm katılımcılara açıktır.

Eğitmen hakkında:

Tansu Kayacık 1997 – 2005 yılları arasında, Ritmik Cimnastik Milli Takımı’na sporcular yetiştiren İzmir Çimentaş Spor Kulübü’nün sporcusu olarak uluslararası ve yerel yarışmalarda ve turnuvalarda yarıştı. İzmir ModernDanceLab bünyesinde Modern Dans eğitimlerine katıldı ve çeşitli projelerinde sahne aldı. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2013 senesinde çalışmaya başladığı Çadır Stüdyo ekibiyle birlikte eğitim ve antrenmanlarına devam etmektedir.