el terribliessimo.jpg

Çadır Stüdyo'nun Nisan ayındaki ilk Pazar konseri

"El Terrible Tarantismo"

“Güney Amerika'nın yaman yağmurlarında kurulan El Terrible Tarantismo, 2014 senesinde Peru-Kolombiya çatağında dünyaya geldi.

 

Balkan swing'den reggae'ye, blues'dan Latin ritimlerine kadar dünyanın müziğini kendine meziyet edindi. Kolombiya'da yoğun bir çalışma içerisinde geçen dört senede, şarkı sözleri İspanyolca, İngilizce ve Türkçe olmak üzere çoğu kendi bestelerinden oluşan üç albüm yayınladı. Kolombiya'da yayınlanan ve blues, reggae, balkan etkileriyle Kolombiya halkını kültür şokuna uğratan ilk albümleri "Yo No Tengo Compromisos Con La Musica Moderna" (2015), genelde İngilizce bestelerden oluşan ama bu defa altyapılara bir Latinlik sızdığı görülen ikinci albüm "Masaje Turco" (2017) ve sonunda İspanyolca sözlerin yanı sıra latin ritmlere balkan çingene melodileri karıştırıp Kolombiyalıyı ağlatan üçüncü albüm "No Tenemos Horario" (2018)...

 

Eski hesapları kapatmak üzere Türkiye'ye bir süreliğine yolu düşen grup üyeleri altı ay sonra ait oldukları yere, 'yollara' dönmek üzere sözleşti. Bu altı aylık süreçte sahnelerden uzak kalmak El Terrible Tarantismo'nun içine sinmedi. Komik Günler ve Bomba Etkisi gruplarının kurucusu, Ankara'dan çıkan her türlü şamatanın en birinci sorumlusu Kolombiyalı Kero, Türkiye'de geçireceği kısa süre içerisinde Luxus'tan Alper'i ve Komik Günler'den Faruk'u gerek şantaj gerekse montaj yoluyla gruba dahil etti.

 

Bu seferki konserde tarantismo ikili mütevazi formatıyla çalıp, şarkıların hikayelerini anlatacak, halkın sorularını yanıtlayacak. Hiç olmadı Temel fıkraları anlatacak, bir şekilde güldürürken ağlatacak, düşündürürken sakız çiğnetecek.”

Konser başlangıç: 17:00
Konser ücreti: 15 TL

*Kısıtlı sayıda yerimiz olduğu için, gelmeden önce rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz.

Sorularınız, detaylı bilgi ve rezervasyon için:
cadirstudyo@gmail.com