Gökhan Nasıf ile Temel El Duruşları Atölyesi

 

"İnsanın elleri üzerinde bedenini taşıyabilmesi, pek çok farklı tarzda beden disiplinini temelden anlamak, rahat, doğal ve dengeli bir beden duruşu kazanmak için önemli bir özelliktir. Omuriliğin doğru şekilde hizalanma egilimini arttirir ve tüm kasları çalıştırır.


Güçlü bir merkez, bedenin alt ve üst bölümü arasında sağlıklı bir ilişkiyi sağlayacak anahtardır. Esnek ve güçlü eklemler üzerinde denge noktasını bulmuş bir beden nefesin önderliginde köklenir ve uzar. Bedeni tersine dengelemek kan akisi ve kanin temizlenmesi, bezlerin aktiflestirilmesi, ic organlarin daha saglikli calismasi, hafizanin,ic kulagin,irade gucunun,konsantrasyonun,yaraticiligin guclenmesi,vb. gibi faktorlerin gelisimini saglar. 

 

Calismanin iceriginde el ve bas dengesi, yoga duruslari(asanalar), aleksander teknigi, statik-dinamik-balistik-partnerli esnemeler, kas guclendirici calismalar, masaj teknikleri, nefes egzersizleri gibi disiplinlerden pratikler yer alacaktir."

 

NOT : Calisma icin lutfen yaninizda uzunca bir havlu getiriniz ve baslama saatinin en az 2 saat oncesinden itibaren birsey yemeyiniz.

 

 

Egitmen : 

 

Gokhan NASIF : Denge ve jonglorluk dallarinda calisan bir sirk sanatcisidir. 2010-11 doneminde Fransa-Toulouse'da bulunan Le Lido sirk okulunda egitim hakki kazanmis ve burada jonglorluk-denge-clowning ve tel cambazligi uzerine calisip cesitli festivallerde gosteriler yapmistir. Ayrica farkli zamanlarda Aikido, Modern Dans, Ashtanga-Vinyasa Yoga,vb. gibi disiplinlerle baglantidadir.

 

Katılımcı sayısı: 6 - 14 kişi

Eğitim günleri / saatleri: Her salı 11:00 - 13:00, cumartesi 14:00 - 16:00

Atölye ücreti: Günlük 50 TL, aylık 300 TL