delia webby.jpg

Delia Ceruti ile Havada Akrobasi Atölyesi
(Aerial Acrobatics Workshop with Delia Ceruti) 

27 Ekim (Cumartesi) ve 28 Ekim (Pazar) günü 12.00-14:30 saatleri arasında Çadır Stüdyo’da, Delia Ceruti eğitmenliğinde havada akrobasi (aerial acrobatics) atölyesi gerçekleştiriyoruz. Çalışma akrobatik kumaş, ip, statik trapez ve çember (aerial silks, rope, trapeze, hoop) tekniklerini içerecektir. 

Atölye; seviye farkı gözetmeksizin, havada akrobasi üzerine çalışanlar kadar, bu alanda deneyimi olmayan ancak bedeni üzerine çalışan herkese açıktır.

Atölye içeriği: 
Bu atölye, katılımcıların havada beden farkındalığı kazanmaları için akrobasi aletleri aracılığıyla, boşluktaki farklı duruşları anlamalarını ve bu aletlerin çeşitli kullanım imkanları hakkında fikir sahibi olmalarını amaçlamaktadır. Çalışmalar; beden ağırlığı, yerçekimi ve alan kullanımı arasındaki ilişki üzerinden şekillenecektir.


Yerde ve havada fiziksel kondisyon çalışmaları ile katılımcılara çeşitli hazırlık araçları sağlamanın yanı sıra, havada çizgi ve akışkan hareket kazanma çalışmaları yapılacaktır. Tüm teknikler için ilk önce temel pozların üzerine derinleşilecek, öğrenilecek farklı swing, geçiş, dönüş, esneklik ve güç pozları üzerinden katılımcıların seviyesine göre başlangıç ve orta seviye kompozisyonlar öğretilecektir. 


Hareket ve akış öğrenim bölümü için farklı seviyelerde hazırlanmış setlerden başlangıç-orta ve ileri seviye çalışmalar katılımcı profiline göre şekillenecektir.

27 Ekim Cumartesi - 1. Gün 12:00-14:30
Kumaş (silks), ip (rope) 

28 Ekim Pazar - 2. Gün 12:00-14:30
Trapez, çember (hoop)

Eğitmen hakkında bilgi almak için:
https://vimeo.com/232147287
https://youtu.be/OBUSn6Fbuno

-Atölyelere katılım 12 kişiyle sınırlıdır.
-Atölyeye bedeni saran, özellikle bel bölgesini kapatan rahat tayt, uzun kollu penye benzeri kıyafetlerle katılmanızı öneririz.
-Şehir dışından gelecek katılımcılar 27/28 Ekim gecesi stüdyomuzda konaklayabilirler.
-Atölyeye katılım bedeli tek gün için 180 TL, iki gün için 280 TL’dir.
-Sınırlı sayıda yer olduğu için telefon veya mail aracılığıyla katılımcının telefon ve hareket geçmişini içeren bilgileriyle kayıt yaptırılması gerekmektedir.


İletişim: 
-zeynepkuyumcu@yahoo.com
-05367014421