cyrwheel yeni.jpg

Çadır Stüdyo’da Cyr Wheel eğitimleri yeniden başlıyor. Bu dönem başlangıç seviyesi için haftada tek gün ders yapacağımız 3 kişi ile sınırlı bir sınıf açıyoruz. 


Cuma 20.30-22.00 

Eğitim en az 3 ay derslere devam etmeyi planlayan her seviyeden katılımcıya açıktır.
Aylık dört ders için ücret: 375 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir. 
Çalışmalara gelirken yanınızda rahat kıyafetler ve temiz bir spor ayakkabısı getirmenizi öneririz.

serdarguler202@gmail.com
-05353409508
www.cadirstudyo.com

__Eğitim hakkında__

Cyr Wheel, Daniel Cyr tarafından akrobatik bir alet olarak tasarlanmış, ortalama 1.80 çapındaki çember biçimindeki metal bir borudur. Her hareketteki denge/dengesizlik prensibi göz önünde bulundurulduğunda, performansçının sınırsız sayıda akrobatik hareket ve sekanslar yapmasına imkan veren genç bir sirk disiplinidir.
Çalışmalar, katılımcıların bu enstrümanın manipülasyonu hakkında genel bir anlayış kazanmasını sağlamak ve belirli yöntemler aracılığıyla merkez aksı bularak, dönüşteki akışını keşfetmeleri üzerine odaklı olacaktır. 
Verilecek eğitim çerçevesinde disiplini keşfetmek, enstrümanı tanımak; kondisyon, esneme ve denge çalışmaları; katılımcılar ilerledikçe temel, orta ve ileri seviye hareketleri çalışmak; hareket sekansları ve aralarındaki bağlantılar üzerine çalışmak; teknik rutin geliştirme, koreograflanmış bağlantıları birleştirme; oyun, yaklaşım, ritm, alan keşfi gibi farklı açılardan anlamak üzerine çalışmalar yapılacaktır.