Çadır Yaz Atölyeleri: “Tekteker (Unicycle)”


Çadır Sirk Stüdyosu yaz kampları kapsamında 22 Haziran Cumartesi günü başlangıç seviyesi Tek Teker (Unicycle) atölyesi düzenliyoruz.

Atölye, yer ısınmaları, denge/koordinasyon çalışmaları ve doğru düşüş teknikleri ile başlayıp, ardından destek alarak tek tekerin üzerinde denge çalışmaları ile devam edecektir.

Atölye tarihi:
22 Haziran Cumartesi 13:00 - 15:30

-1 günlük atölye ücreti: 125 TL
-Katılımcı sayısı 6 kişi ile sınırlıdır.
-Atölye her seviyeden katılımcıya açıktır.
-Tekteker'i olmayanlara atölye boyunca kullanabilmeleri için tek teker temin ediyoruz.

 

Atölyeye katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

info@erolyilmaz.net

-05544606516
www.cadirstudyo.com

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tek Teker Hakkında
1800'lü yılların sonlarında icat edilmiş olan bu araç tek bir bisiklet tekerleğine bağlı pedallar ve tekerleğin üzerindeki seleden oluşmaktadır. Klasik bir sirk disiplini olmasının yanı sıra günümüzde dağ, uzun yol, sokak, freestyle, engelli yarış, basket, hokey gibi çok çeşitli disiplinlerde ve yarışmalarda karşımıza çıkmaktadır.

Eğitmen Hakkında
Erol Yılmaz 2006-2009 yılları arasında top, lobut ve diabolo jonglörlük teknikleri üzerine yoğunlaştı. 2010 yılı itibariyle Jonglörlüğe ek olarak Tek Teker çalışmalarına da başlayıp, sirk üzerine çalışan farklı ekiplerle birlikte işler üretti. Tan Sağtürk Akademi (2012-2015) ve Empathy Art School’da (2015-2017) juggling Drama eğitmenliği yaptı. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2010 yılında başladığı çalışma ve antrenmanlarına Çadır Stüdyo’da devam etmektedir.