Yer Akrobasisi ve El Duruşları Dersleri

17 Ekim Salı günü Çadır Stüdyo’da her seviyeden katılımcıya açık “Yer Akrobasisi ve El Duruşları” eğitimi başlıyor. Ders 12 kişi ile sınırlıdır ve haftada iki gün gerçekleşecektir.


Salı: 19:00-20:30
Cuma: 19:00-20:30


Ders başlangıcı: 17 Ekim (Salı) 2017
Aylık ders ücreti: 250 ₺


*Yeni bir ders olmasından dolayı ilk önce 1 aylık bir eğitim programı ile başlatacağımız bu dersi, katılımcıların talebi doğrultusunda sonraki aylar için yeniden planlayarak uzatabiliriz.


Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Derse gelenlerin fazla sıcak tutmayan ve hareket rahatlığı sağlayan kıyafetler ile gelmelerini tavsiye ederiz.

semih-yalcin@hotmail.com
-05388866707-


-------------------------------------------------------------------------------------------
Ders içeriği:

Temel yer akrobasisi ve el dengesini deneyimlemek isteyenlere uygun olacak şekilde düzenlenmiş olan bu program, bu alanda öğrenmek istediğiniz hareketlerdeki çiziginizi veya eksik olan tekniğinizi geliştirmenin yanı sıra güç, esneklik, dayanıklılık ve denge kazanmak isteyen katılımcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Ders yer akrobasisi ve el dengesi çalışmalarını içeren iki bölümden oluşmaktadır.
Akrobasi: Bu alanda kendini yeni keşfedenlerle cimnastikte kullanılan temel hareketlerden başlayarak yuvarlanma, salto, çemberler ve varyasyonları ve daha komplike hareketlerin ön adımlaması olan kurbet gibi hareket çalışmaları ile başlayacağız. Orta seviyeden gelenlerle bu alanda kullanılan genel hareketler ve bu hareketlerin çizgi düzeltmeleri üzerine çalışacağız. Keşfetmek istediğiniz bir sonraki hareket için teknik bilgi ve uygulaması yaparak ilerleyeceğiz.

El dengecileri için: Elleri üzerinde yeni durmaya başlayanlar için teorik bilgi ve uygulama çalışmaları yaparken, orta seviyede olanlar için dayanıklılığı arttırma ve temel pozların üstüne çalışacağız. Katılımcıların seviyesine göre tek el dengesi gibi üst seviye hareketlerin çizgileri ve tek el duruş varyasyonlarına bakacağız.

Eğitmen Semih Yalçın hakkında:

2013 – 2017 Berlin Staatliche Balletschule und Schule für Artistik (Peter Jacob, Benjamin Pfund)