Çadır Yaz Atölyeleri: “Jonglörlük (Juggling)”

Çadır Sirk Stüdyosu yaz kampları kapsamında 22 Haziran Cumartesi günü başlangıç seviyesi Jonglörlük atölyesi düzenliyoruz.

Atölye, top jonglörlüğünü temel alırken, lobut, halka ve diabolo gibi diğer jonglörlük malzemeleri ile de desteklenecektir. 2.5 saatlik programın içerisinde top jonglörlüğü üzerine yoğunlaşarak, teknik jonglörlük kurallarına bağlı kalan egzersiz ve oyunlar üzerinden siteswap (jonglörlüğün dili/ matematiği); beden atış/ tutuşları, yeni hareket arayışı ve doğaçlama çalışmaları yapılacaktır.

Atölye tarihi:
22 Haziran Cumartesi 16:00 - 18:30
 

-Atölye katılım ücreti: 100 TL
-Katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.
-Atölye her seviyeden katılımcıya açıktır.

Atölyeye katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

info@erolyilmaz.net

-05544606516
www.cadirstudyo.com
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jonglörlük Hakkında
Jonglörlük, farklı sayılardaki objeleri, bir ya da birden fazla el ile aynı anda manipüle edebilme becerisidir. Jonglörlük çalışmaları, odaklanmayı, koordinasyonu, refleksi, zamanlamayı, ritmi ve dengeyi geliştirmektedir.

Eğitmen Hakkında
Erol Yılmaz 2006-2009 yılları arasında top, lobut ve diabolo jonglörlük teknikleri üzerine yoğunlaştı. 2010 yılı itibariyle Jonglörlüğe ek olarak Tek Teker çalışmalarına da başlayıp, sirk üzerine çalışan farklı ekiplerle birlikte işler üretti. Tan Sağtürk Akademi (2012-2015) ve Empathy Art School’da (2015-2017) juggling Drama eğitmenliği yaptı. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2010 yılında başladığı çalışma ve antrenmanlarını Çadır Stüdyo’da devam ettirmektedir.