top of page

2022 / 2023 Güz Dönemi Ders Programı

Tek Teker

IMG_1164.JPG

Tek Teker (Unicycle) Dersleri

18 Ekim'de Çadır Stüdyo'da Tek Teker (Unicycle) derslerimiz başlıyor. Salı günleri 19:00-20:30 saatlerinde haftada tek gün ders yapacağımız bir sınıf açıyoruz. Dersler Tek Teker’e (unicycle) ilgi duyan her seviyeden katılımcıya açıktır. Derse katılmak için kendi tek tekerinizin olmasına gerek yoktur, stüdyomuzda ders içinde kullanabileceğiniz tek tekerler verilmektedir.

Ders başlangıç tarihi: 18 Ekim - 19:00
Eğitimin aylık ücreti: 
Kontenjan: 4 kişi
 

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.

Çalışma sırasında giymek için rahat kıyafetler getirmenizi öneririz.

cadirstudyo@gmail.com

Tek Teker Hakkında

Tek bir bisiklet tekerleğine bağlı pedallar ve tekerleğin üzerindeki seleden oluşan bu taşıt, 1800'lü yılların sonlarında icat edilmiştir. Klasik bir sirk disiplini olmasının yanı sıra günümüzde dağ, uzun yol, sokak, freestyle, engelli yarış, basket, hokey gibi çok çeşitli disiplinlerde ve yarışmalarda karşımıza çıkmaktadır.

 

Eğitim Hakkında

Yer ısınmaları, denge/koordinasyon ve inme/düşme çalışmaları ile başlayan eğitim ilk haftalarda bir yerden destek alarak tek tekerin üzerine çıkma, üzerinde dengede kalma, ufak hareketlerle hareket etme çalışmalarını, daha sonraki haftalarda desteksiz üzerine çıkma, ileri/geri gitme ve dönüş hareketlerini, ileri seviyelerde ise zıplama, bir engelin üstünden atlama, merdiven inme vb. teknik çalışmaları içermektedir. Ayrıca kişiye ve ihtiyaca göre teknikler aktarılmaktadır.

Eğitmen Hakkında

Jonglörlüğe 2006 yılında hobi olarak başladı ve 2010 yılından beri de profesyonel olarak bir çok sirk sanatları ekibi ile çeşitli projeler içerisinde yer aldı. 8 yıllık deneyimi neticesinde 2014 yılı itibariyle Jonglörlük ve Tek Teker üzerine eğitimler vermeye başladı. Bu eğitimlerini, Tan Sağtürk Akademi, Empathy Art School, Denizatı Koleji, Acıbadem Cimnastik Klübü gibi özel okullarda ve bir çok devlet okulunda gerçekleştirdi. Bunların yanı sıra, bir çok şirketin özel etkinliklerinde, festivallerde ve özel projelerde her yaştan insana eğitim verdi. Şu anda Moodist Psikiyatri Hastanesinde, tedavi gören hastalara yönelik özel olarak projelendirilmiş jonglörlük eğitimlerini yönetmektedir. 2015 yılında Çadır Sirk Stüdyo'sunun ve 2016 yılında da DOK Sirk Kumpanya'sının kurucularından biri oldu. Antrenmanlarına ve eğitimlerine Çadır Sirk Stüdyo'sunda devam ederken, DOK Sirk Kumpanyası ile birlikte de gösterilerini sergilemeye ve yeni projeler üretmeye devam etmektedir.

bottom of page