top of page

2022 / 2023 Güz Dönemi Ders Programı

Poi Flow

IMG_1163.JPG
​Çadır Sirk Stüdyosu’nun 2022 Güz dönemi programında 17 Ekim'den itibaren Poi (Flow) dans dersleri yeniden başlıyor.


Poi; sicimin ucuna bağlı bir ağırlıktan oluşan / genelde en az iki adedi birlikte çevirilen ve çağdaş obje manipülasyonunda sıklıkla kullanılan bir performans aletidir. Dünyanın birçok yerinde ateşli ve ışıklı haliyle kullanılmaktadır. Farklı pek çok tarzla oynanabilen (swing poi, contact poi vb..) poi için kurguladığımız ders programı duruş düzeltmek, sırt ve kolları güçlendirmek, el-vücut koordinasyonunu sağlamak ve ritim - dans algısını geliştirmek isteyen her seviyeden katılımcıya açıktır.

Isınmalarla başlayan derslerimiz, postür düzeltmek, beden/ zihin koordinasyonunu geliştirmek gibi yan faydaların yanı sıra, öğreneceğimiz poi teknikleri ile dans arasında bir bütünlük yakalamayı hedeflemektedir.

Derslerimiz başlangıç seviyesi katılımcıları kadar, temel poi hareketlerini bilen, orta seviyedeki katılımcılara da açıktır.
 

Ders başlangıç tarihi: 17 Ekim 2022

Katılımcı sayısı: 10 kişi

Eğitim günleri: Pazartesi 18:30-20:00

Atölye ücreti: Aylık 500 TL

Eğitmen hakkında:

Deniz Bilgin 1989 yılında Bursa'da doğdu. 2009 yılında davul ve ritm üzerinde çalışmaya başladı. 2014 yılından bu yana poi ve kontak top jonglörlüğü üzerine çalışıyor. Bu süreçte farklı beden disiplinleri ve bedensel hareket arayışları üzerine yurt dışı ve yurt içinde çeşitli atölye çalışmalarına katıldı. Çadır Stüdyo'da ve Dok sirk kumpanyasında aktif olarak eğitim ve performanslarına devam etmektedir.

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.


Kayıt ve detaylı bilgi için:
-d.denizzbilgin@gmail.com
-05383570979

bottom of page