Çadır Yaz Atölyeleri: "Yer Akrobasisi ve El Duruşları”

 

Çadır Sirk Stüdyo'sunun Haziran ayı boyunca yapacağı yaz atölyeleri kapsamında, 15 Haziran Cumartesi 10.00-12.30 saatleri arasında yoğunlaştırılmış “yer akrobasisi ve el duruşları” atölyesi düzenliyoruz.

Temel yer akrobasisi ve el dengesini deneyimlemek isteyenlere uygun olacak şekilde düzenlenmiş olan bu atölye, bu alanda öğrenmek istediğiniz hareketlerdeki çiziginizi veya eksik olan tekniğinizi geliştirmenin yanı sıra güç, esneklik, dayanıklılık ve denge kazanmak isteyen katılımcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Ders yer akrobasisi ve el dengesi çalışmalarını içeren iki bölümden oluşmaktadır.


Akrobasi: Bu alanda kendini yeni keşfedenlerle cimnastikte kullanılan temel hareketlerden başlayarak yuvarlanma, salto, çemberler ve varyasyonları ve daha komplike hareketlerin ön adımlaması olan kurbet gibi hareket çalışmaları ile başlayacağız. Orta seviyeden gelenlerle bu alanda kullanılan genel hareketler ve bu hareketlerin çizgi düzeltmeleri üzerine çalışacağız. Keşfetmek istediğiniz bir sonraki hareket için teknik bilgi ve uygulaması yaparak ilerleyeceğiz.

El dengecileri için: Elleri üzerinde yeni durmaya başlayanlar için teorik bilgi ve uygulama çalışmaları yaparken, orta seviyede olanlar için dayanıklılığı arttırma ve temel pozların üstüne çalışacağız. Katılımcıların seviyesine göre tek el dengesi gibi üst seviye hareketlerin çizgileri ve tek el duruş varyasyonlarına bakacağız.

Atölye tarihi: 15 Haziran 10.00-12.30

Atölye katılım ücreti: 100TL

Atölyelere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Atölye katılımcılarının hareket rahatlığı sağlayan kıyafetler ile gelmelerini tavsiye ederiz.
 

Kayıt ve detaylı bilgi için:
cadirstudyo@gmail.com

www.cadirstudyo.com
-02163370623
-------------------------------------------------------------------------------------------
Eğitmen Çağman Çatay hakkında:

Haliç Üniversitesi Rekreasyon bölümü mezunu ve 1. kademe cimnastik antrenörü. 2009'dan bu yana akrobasi ağırlıklı çalışmaların yanı sıra, parkour, breakdance ve capoeira üzerine çalışmaktadır.