Çadır Yaz Atölyeleri: "Cyr Wheel”

 

Çadır Sirk Stüdyo'sunun Haziran ayı boyunca yapacağı yaz atölyeleri kapsamında, 16 Haziran Pazar 16.00-18.30 saatleri arasında başlangıç seviyesi için “cyr wheel” atölyesi düzenliyoruz.

Çalışma, katılımcıların bu enstrümanın manipülasyonu hakkında genel bir anlayış kazanmasını sağlamak ve belirli yöntemler aracılığıyla merkez aksı bularak, dönüşteki akışını keşfetmeleri üzerine odaklı olacaktır.


Atölye çerçevesinde disiplini keşfetmek, enstrümanı tanımak; kondisyon, esneme ve denge çalışmaları; katılımcılar ilerledikçe temel, orta ve ileri seviye hareketleri çalışmak; hareket sekansları ve aralarındaki bağlantılar üzerine çalışmak; teknik rutin geliştirme, koreograflanmış bağlantıları birleştirme; oyun, yaklaşım, ritm, alan keşfi gibi farklı açılardan anlamak üzerine kuruludur.

 

Atölye tarihi: 16 Haziran 16.00-18.30

Atölye katılım ücreti: 125TL


Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Çalışmalara gelirken yanınızda rahat kıyafetler ve temiz bir spor ayakkabısı getirmenizi öneririz.

cadirstudyo@gmail.com

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Eğitim hakkında

Cyr Wheel, Daniel Cyr tarafından akrobatik bir alet olarak tasarlanmış, ortalama 1.80 çapındaki çember biçimindeki metal bir borudur. Her hareketteki denge/dengesizlik prensibi göz önünde bulundurulduğunda, performansçının sınırsız sayıda akrobatik hareket ve sekanslar yapmasına imkan veren genç bir sirk disiplinidir.


 

Eğitmen Hakkında

Serdar Güler 2005-2009 yılları arasında kontakt ve double staff jonglörlük teknikleri üzerine yoğunlaştı ve özellikle sirk üzerine çalışan farklı ekiplerle birlikte işler üretti. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından oldu. 2009 yılında başladığı cyr wheel çalışmalarını Çadır Stüdyo’da devam ettirmektedir.