Başlıksız-1 kopya.jpg

Çocuklar için Sirk Eğitimleri

“Çocuklar için Sirk Eğitimleri” 2019'un Ekim ayında yeniden başlıyor!


Çadır Stüdyo, her Cumartesi, seviye gözetmeksizin 6-13 yaş arası tüm çocukları çağdaş sirk sanatını yaratan pek çok beceriyi öğrenebilecekleri “Çocuklar için Sirk Eğitimleri”ne davet ediyor.

Bu sirk atölyeleri serisi, klasik sirk tekniklerini (akro-balans, jonglörlük, hava akrobasisi (kumaş-aerial silks), tahta bacakta yürüme, akrobasi ve el dengesi, esneklik, illüzyon gibi) deneyimletirken çocukların fiziksel açıdan güçlenmesini ve fiziksel tiyatro, doğaçlama, pantomim ve clown çalışmaları aracılığıyla da yaratıcı karakter gelişimini destekleyecek bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Çadır Stüdyo’da çocuklara yönelik eğitimler dört yıldır düzenli olarak, derslerde eş zamanlı bulunan en az üç eğitmen tarafından verilmekte ve çocuklarda odaklanma, koordinasyon, refleks, zamanlama, ritm ve dengeyi geliştirmeyi hedeflemektedir.

Ekim sonunda üçüncü sezonuna başlayacağımız program Kasım, Aralık, Ocak ayı boyunca Cumartesi sabahları yapılacak olan, farklı disiplinlere odaklanmış üçer haftalık eğitimlerden oluşuyor. Toplamda 3 aylık eğitime katılmış çocukların program boyunca hazırladıkları performansları eğitim sonunda Çadır Stüdyo’da sunuluyor olacak.

*Program içeriğinde kesin kayıtlar alındıktan sonra, katılımcı çocukların seviyelerine göre değişiklikler yapılacaktır.

Program başlangıç tarihi: 26 Ekim 2019 Cumartesi
Ders saatleri: 10.00-12.30

Aylık katılım ücreti: 400 TL
3 aylık toplam katılım ücreti: 1100 TL


Katılım sayısı 12 kişi ile sınırlı olduğundan, gelmeyi planlayanların kısa hareket geçmişleri, varsa fiziksel rahatsızlıkları ve katılımcı bilgileri (veli isim-tel; çocuk isim-yaş) ile mail aracılığıyla kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

02163370623
cadirstudyo@gmail.com


Çağdaş Sirk Nedir ve Çocuklarla Sirk Çalışmalarının hedefledikleri nelerdir?

Çağdaş sirk, 60’lı yıllarda performans sanatları içerisinde gelişmiş yeni avant-garde formların pek çok sonuçlarından biri olarak 1970’lerde doğmuş; bir hikaye veya temanın geleneksel sirk becerileri aracılığıyla aktarıldığı bir performans türüdür. Akrobasi, dans, dramatik tiyatro, gölge ve kukla tiyatrosu benzeri elementlerin, çağdaş görsel sanatlar ve dijital teknolojiler ile bir araya geldiği ve geleneksel sirk tekniklerinin daha çok karakter odaklı bir yaklaşımla, büyük çadırlardan ziyade tiyatro sahnelerinde sunulduğu karma bir formdur.

Eğitmenler hakkında;

Program Fransa, İspanya, İtalya ve Çin’de farklı formasyonlardaki sirk okullarında jonglörlük, clown, akrobasi ve trapez eğitimi almış profesyonel sirk sanatçılarının, jimnastik antrenörlerinin, profesyonel tiyatro oyuncuları ve dansçıların oluşturduğu karma bir ekip tarafından yürütülecektir.