Çadır Stüdyo’da yeni sezonda Çocuklar İçin Jonglörlük Eğitimleri -

2016 - 2017

Ders Hakkında

Jonglörlük; farklı sayılardaki objeleri, bir ya da birden fazla el ile aynı anda manipüle edebilme becerisidir. Özellikle erken yaşta başlanan jonglörlük çalışmaları çocuklarda odaklanmayı, koordinasyonu, refleksi, zamanlamayı, ritmi ve dengeyi geliştirmektedir. 


İki yıldır düzenli olarak yapılan çalışmalarda derslere iki eğitmen girmektedir.

 

Ders ısınmaları karma olarak verilen yaratıcı drama, bale, ritmik/artistik temel jimnastik çalışmalarıyla başlamaktadır, top jonglörlüğü eğitimi temel alınırken kontakt top ve flow arts oyuncakları (poi, staff, hulahoop) ile desteklenmektedir.

Eğitim; siteswap (jonglörlük matematiği) çalışmaları, izolasyon, swing tekniklerinin yanı sıra, yeni hareket arayış ve doğaçlama çalışmalarını da içerir. Öğrencinin eğitim süresince stüdyo dışında da antremanlarına devam edebilmesi, eğitim ilerledikçe doğaçlama ve hareket yaratımı üzerine öğretmene ihtiyaç duymadan çalışabilmesi/öğretebilmesi hedeflenmektedir. 

 

-Tek ders ücreti 50 TL’dir.

-Aylık (4hafta) katılım ücreti 175 TL'dir.

 

 

Eğitmenler Hakkında

İpek Gürdeniz, 2012 yılında jonglörlük üzerine çalışmaya başlamıştır ve sirk sanatlarının çeşitli alanlarında yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmaktadır. 2015 yılından bugüne yetişkinlere ve çocuklara yönelik, okullarda ve özel projelerde jonglörlük eğitimleri vermektedir. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından olmuştur. Çadır Stüdyo’da antremanlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.

İrem Gürdeniz, 2012 yılında jonglörlük üzerine çalışmaya başlamıştır ve sirk sanatlarının çeşitli alanlarında yurtiçi ve yurtdışı eğitimlere katılmaktadır. 2015 yılından bugüne yetişkin ve çocuklara yönelik jonglörlük eğitimlerinde yardımcı eğitmenlik yapmıştır. 2012 yılından bugüne çocuklara yönelik sirk makyajı ve profesyonel sirk makyajı yapmaktadır. 2016’da DOK sirk kumpanyasının kurucularından olmuştur. Çadır Stüdyo’da antremanlarına ve çalışmalarına devam etmektedir.

1/18