A.I.D Room No:3

 

AID Room herhangi bir tesiste (örn. okul, spor salonu, tamir atölyesi veya işgal evi) oluşturulabilen ve sanat gazileri veya müzikal hastalara, bir sonraki AID Fest’e kadar gerekli olan acil müdahalenin uygulanacağı bir tür ilkyardım odasıdır.

2015’de İstanbul’da kararlaştırılan mevzuata göre, AID Room’lar kolayca ulaşılabilir olmalı ve en az şu öğelere sahip olmalıdır:

ses kaynağı;
ses çıkış birimi;
deneysellik;
kulak tıkacı, gerekli durumlar için;
vakaların kaydı ve yayımı için ses & görüntü kayıt ekipmanı;
dayanışma.


A.I.D Room No:3:

TOLGA TÜZÜN


Çağdaş müzik bestecisi olan Tolga Tüzün Siyasal Bilimler eğitiminden sonra, İTÜ MİAM’da Pieter Snapper ve Marc Wingate ile bestecilik, Hasan Uçarsu ve İlhan Usmanbaş’la orkestrasyon çalıştı. New York'da CUNY Graduate Center’da bestecilik doktorasını tamamlarken David Olan ve Tristan Murail, Paris'te Philippe Leroux ile bestecilik çalıştı. 
Eserleri Amerika ve Avrupa'da çeşitli festivallerde ve konserlerde çalındı, gruplar ve festivaller için teknik direktör ve danışman olarak çağrıldı, çeşitli uluslararası konferanslarda müzik teorisi ve elektroakustik müzik üzerine sunumlar yaptı. 2003-2005 yılları arasında Brooklyn College'da armoni ve kompozisyon dersleri verdi. Besteci 2005-2006 yıllarında IRCAM'da bestecilik ve elektronik müzik konularında çalıştı. 
Doç. Dr. Tolga Tüzün 2007 yılından beri İstanbul Bilgi Üniversitesinde bestecilik ve elektronik müzik dersleri vermektedir. 2010 yılından itibaren bu kurumda Müzik Bölümü başkanlığı görevini yürütmektedir.

Tolga Tüzün: keyboard, electronics
https://soundcloud.com/tolga-tuzunRUBEN TENENBAUM
Ruben Tenenbaum: violin


SERETAN
https://soundcloud.com/ozcanertek


GÖKALP KANATSIZ

Gökalp Kanatsız, elektronik ortamda yarattığı sesler ve önceden kaydedilmiş seslerin manipüle edilmiş halleri ile hazırlamış olduğu Az isimli yeni kompozisyonunu ilk kez seslendirecek.

Gökalp Kanatsız: BilgisayarCANLI GÖRSELLER
Mehmet Ömür

--------------------------------------

MUTFAKUNDERGROUND

- Spring Roll


--------------------------------------


Not: “Müzikten ziyade ses, konser salonundan ziyade alan” güzel bir motto olabilirmiş aslında. Çünkü AID Room, bir ev-konserleri serisinden ziyade, ticari olmayan herhangi bir mekanı bir etkinlik alanına dönüştürmeyi amaçlayan ve tamamen karşılıklı yardımlaşma ve gönüllülük ile düzenlenen bir etkinlik. Bu bağlamda, farklı alanları ve sesleri deneyimlemek ve bir de elini taşın altına koymak isteyen herkes (müzisyenden alan sahibine, ahçısından sosyal medyacısına, dansçısından yazılımcısına), A.I.D (Art is Dead) kolektifi sizi bekliyor. 

AID Room No:3
AID Room No:3
press to zoom