Ward Mortier ile Akrodans Atölyesi

Atölye, akrobasi ve dans üzerine çalışanlar kadar, bu alanda deneyimi olmayan ancak bedeni üzerine çalışan herkese açıktır.

Ward Mortier ile gerçekleştireceğimiz akrodans atölyesi bedenin yürüme, koşma, zıplama, yuvarlanma veya kayma gibi en temel hareketlerden yola çıkarak, doğaçlama ve "floorwork" kullanımıyla kısa dans sekansları oluşturmaya yöneliktir. Katılımcıların seviyesine göre belirlenecek olan dinamik ve statik akrobatik figürler üzerine çalışılacak; daha sonra doğaçlama çalışmaları ile her katılımcıyı kendine özgü hareketleri bulmaya teşvik ederken, kazanılan hareket dağarcığıyla ritm, yön ve amaç üzerinden oynanarak kısa sekanslar kurulacaktır. 

 

Atölyeye katılmak için lütfen cadirstudyo@gmail.com' a mail atın. -Atölye başlangıç ve orta seviye katılımcılar için uygundur ve 12 kişi ile sınırlıdır.
-Atölyeye bedeni saran rahat kıyafetler ve temiz spor ayakkabılarla katılmanızı öneririz.
-Şehir dışından gelecek katılımcılar Cumartesi gecesi atölyede konaklayabilirler.
-Atölyeye katılım bedeli tek gün için 120 TL’dir.
-Sınırlı sayıda yer olduğu için telefon veya mail aracılığıyla kayıt yaptırılması gerekmektedir.

 


Eğitmen Ward Mortier hakkında:
3 yıllık spor eğitmenliği eğitimini tamamladıktan sonra, birden fazla disiplin üzerine çalışmayı seçerek girdiği, Brüksel’de bulunan yüksek sirk okulu ESAC’dan (Brüksel) 2017’de mezun oldu.