aerial yeni.jpg

Havada Akrobasi (Aerial Acrobatics) Dersleri

21 Eylül Pazartesi günü Çadır Stüdyo’da Havada Akrobasi (Aerial Acrobatics) eğitimleri yeniden başlıyor. Bu dönem başlangıç seviyesi için haftada tek gün ders yapacağımız her biri 8 kişi ile sınırlı iki yeni sınıf açıyoruz.

Pazartesi
18:30-20:00 


Çarşamba
18:30-20:00 


Eğitim en az 3 ay derslere devam etmeyi planlayan her seviyeden katılımcıya açıktır.
Ders başlangıç tarihi: 21 Eylül Pazartesi
Aylık ders ücreti: 350 TL

Derslere katılım için aşağıdaki mail adresinden ad-soyad, telefon numarası, hareket geçmişi ve varsa fiziksel rahatsızlıklara dair kısa bilgilerle kayıt yaptırılması gerekmektedir.
Çalışmalara gelirken yanınızda rahat ve vücudu saran kıyafetler getirmenizi öneririz.


cadirstudyo@gmail.com

Ders İçeriği:
Dersler temel aerial disiplinleri deneyimlemek isteyen veya zaten belli bir seviyede olan ve bunları geliştirmek ve daha fazlasını keşfetmek isteyen herkese açıktır. Ders programı bu alanda çalışan akrobatların gereksinimlerini göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır ve güç, dayanıklılık ve esneklik kazanmak isteyen herkes için uygundur.

Ders içeriği kumaş (silks), statik trapez, aerial hoop ve yer egzersizlerini kullanarak beden merkezini güçlendirme ve esneklik arttırma üzerine düzenlenmiştir. Üç farklı aerial aracının dönüşümlü kullanımıyla katılımcılar bu araçlarda baş aşağı durarak, farklı şekillerde tırmanarak ve dönerek çeşitli pozisyonlarda kendi ağırlık merkezlerini keşfederken, kolay bir şekilde farklı pozisyonlar arasında geçiş yapmayı öğreneceklerdir.

Başlangıç seviyesindekiler uygun beden duruşu, kas kullanımı, temel duruşlar ve dengeler üzerine odaklanırken, daha ileri seviye öğrenciler dinamik hareketler, koreografi, ve sunum üzerine de çalışmaktadırlar. Eğitmenler güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için öğrencileri yönlendirmekte ve esnemelerde yardımcı olmaktadırlar.

Aerial Silks (Akrobatik Kumaş)
Aerial Silks tek bir noktadan sarkan 2 yumuşak kumaş parçasından meydana gelir. Güç ve esnekilk kullanarak kumaşa tırmanır ve vücudunuzu estetik çeşitli pozlar verebilecek şekilde hareket ettirirsiniz. Düşme ve kayma numaraları bu aracın heyecan verici ve eğlenceli taraflarındandır.

Statik Trapez
Statik Trapez iki ucundan ipler aracılığıyla yere paralel olarak asılmış bir demir çubuktan meydana gelir. Uçan trapezin aksine statik trapez sabittir. Bu araç poz vermek, ters dönmek, dengede durmak ve çeşitli pozlara geçmek için barı ve ipleri kullanmayı öğrenmede kullanılacaktır.

Aerial Hoop (Akrobatik Çember)
Lyra/Aerial hoop tek bir noktadan asılmış olan metal bir çemberdir. Aerial Hoop’da öteki araçlarda yapılması mümkün numaralara ilaveten dönme çalışmaları da gerçekleşecektir.


Eğitmen Zeynep Kuyumcu hakkında:

2011- Beijing International Arts School (Çin)- Akrobasi
2012- Evgeniya Kalugina (Belçika) - Aerial kumaş (Silks)
2013- Flic Scuola di Circo (İtalya) - Aerial çember (Lyra)
2016- Ben Brown (Berlin) - Oskar Mauricio (Silks) / (Lyra)
2017- Jennifer Cohen (Israil) - Aerial çember (Lyra)
2019- Alex Allen (Hırvatistan) - Aerial ip (Corde Lisse)